Lancia Aprilia Lombardi “Woody” 1948

Lancia Aprilia Lombardi

W 1948 roku powstała jedna z wielu nietypowych Lancii Aprilia. Na zamówienie Marchese Antinori, bogacza z Firenze, firma założona rok wcześniej przez Francisa Lombardi buduje nadwozie w stylu kombi wykończone elementami drewnianymi.

Lancia Aprilia zbudowana w firmie Lombardi ma przywodzić na pierwszy rzut oka samochody znane z Brytyjskich i Amerykańskich przedmieść, gdzie panuje moda na samochody “Woody”. Jednak każdy miłośnik włoskiej marki po krótkiej chwili zawachania bez problemu rozpozna skąd to auto pochodzi, choć patrząc na tylną część nadwozia można mieć pewne wątpliwości. Przednia część nadwozia pokazuje że włosi po wojnie chca budować samochody nowoczesne, nie znajdziemy tu już błotników wystających poza obrys przodu auta. Ta Lancia Aprilia może wręcz przypominać model Aurelia, który dopiero zacznie powstawać za jakiś czas.

Lancia Aprilia Woody przez wiele lat nie była nigdzie pokazywana. Samochód o numerze podwozia 539 1362, został ponownie odnaleziony w 2004 roku przez grupę włoskich entuzjastów motoryzacji. Po odnalezieniu decydują się oni na kompletną odbudowę samochodu, której efekty możemy podziwiać dziś na największych imprezach starej motoryzacji. Samochód w 2010 roku znalazł się na serwisach aukcyjnych za niemałą kwotę 95 tyś euro.

źródła: www.history-of-cars.comwww.francislombardi.org,Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia Ypsilon
Kolejne zdjęcia nowej Lancii Ypsilon – wnętrze

Podgrzewania atmosfery przed marcową premierą nowej Lancii Ypsilon ciąg dalszy. Zgodnie z wszystkimi zapowiedziami Lancia ma przedstawić następce obecnie produkowanego...

Lancia Aprilia Bertone
1939 Lancia Aprilia Coupe Bertone

Kilka lat temu odnaleziono ciekawy egzemplarz Lancii Aprilli. Lancia stała w szopie w Niemczech i według dokumentacji która jej dotyczyła...

Zamknij