Lancia Story – historia Lancii Video


Całkiem przypadkowo trafiłem ostatnio w internecie na ciekawy film Lancia – Story. Film opowiada o historii marki Lancia od momentu powstania, a nawet troszkę wcześniej, czyli jest tez o tym co Vincenzo Lancia robił zanim uruchomił produkcje samochodów. Potem mamy krótkie historie najważniejszych modeli produkowanych przez Lancię rozpoczynając od modelu Alfa, przez ważniejsze modele okresu przed pierwsza wojna światową jak Theta. Omówione są oczywiście najważniejsze modele takie jak Lambda, Astura, Augusta, Aprilia, czy powojenne Aurelia, Appia, Flaminia. Nie pominięto rozdziału o uczestnictwie Lancii w sporcie samochodowym, możemy zobaczyć w akcji rajdowe modele jak Lancia Stratos, Lancia Fulvia, Lancia 037 i oczywiście Lancia Delta Integrale. Ale sport to nie tylko rajdy, mamy również zdjęcia z udziału Lancii w wyścigach formuły 1 oraz z wyścigów torowych w których sukcesy odnosiły Lancia Beta Montecarlo Turbo czy Lancia LC1 i LC2.

Zapraszam do oglądania, niestety komentarz w języku włoskim, ale można się zorientować o co chodzi.
4 odpowiedzi na “Lancia Story – historia Lancii Video”

  1. lancia ma swój styl, równie niepowtarzalny co Alfa Romeo chociaż całkiem inny. Takie jeżdżąca klasa. Te auta robią potężne wrażenie. Życzę Lancii wiele sukcesów i czekam na swoją własna:)

  2. Piękna historia wspaniałej marki. Co tu dużo pisać- legenda niech pozostanie legendą. Fajnie że znowu pojawia się coraz więcej Lancii na ulicach.

  3. Lancia jest autem, którego pożąda każda kobieta 🙂 jestem takim przykładem, a dodatkowo jej historia jest naprawdę niebanalna- jak u fiata

  4. Dobry zestaw filmów i dobrze dobrana treść. Lancia ma długą historię. Nawet się nie spodziewałem, że tyle się u niej działo. Ale to nic w porównaniu z 2012 🙂 teraz Lybra i Delta rozkwitają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.