Kup replikę Stratos Zero

Lancia Stratos Zero replika

W zeszłym roku na aukcji podczas konkursu Villa d’Este został sprzedany oryginalny prototyp Stratos Zero zbudowany przez Bertone w 1970 roku.  Samochód który zaprojektował Marcello Gandini stał się legendą i wzorem do naśladowania dla wielu projektantów i budowniczych nadwozi.

Replika Stratos Zero
Replika Stratos Zero

Jeden z konstruktorów zainspirowanych wspaniałym projektem studia Bertone postanowił zbudować własną replikę słynnego  samochodu. Jako że nie miał pod ręką silnika i innych elementów konstrukcyjnych pochodzących z samochodu Lancia Fulvia, postanowił skorzystać z tego co było pod ręką. W ten sposób dawcą zespołu napędowego i podwozia została stara Skoda. We wnętrzu również możemy się doszukać zapożyczeń ze skody – kierownica, przełączniki itd.

Oryginalny Stratos Zero został sprzedany w maju 2011 za kwotę 761 600 euro.  Konstrukcja na bazie skody wystawiona na aukcji w serwisie eBay w tej chwili osiągnęła cenę 93 euro. Czy to może oznaczać że rynek klasyków się całkowicie załamał i nikt nie chce zapłacić godziwych pieniędzy za taki samochód?

link do aukcji

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.