Monte Carlo Historique 2012 z Warszawy

Start do rajdu Monte Carlo Historique

Polski Związek Motorowy poinformował że dzięki wzorowej organizacji tegorocznego startu do rajdu Monte Carlo Historique, w przyszłym roku ta impreza ponownie zawita do Warszawy.
Stolica Polski była w tym roku jednym z sześciu miast startowych czternastej edycji Rajdu Monte Carlo Samochodów Historycznych. Z Placu Teatralnego na trasę rajdu wyruszyło aż 98 załóg, w tym 8 polskich. Organizacja startu w Warszawie, a także punktu tankowania we Wrocławiu zostały bardzo wysoko ocenione przez Automobilklub Monako, który w tych dniach zwrócił się z prośbą do Polskiego Związku Motorowego o podjęcie się tego samego zadania w roku przyszłym.

– Tegoroczny start „historycznego” Monte Carlo w Warszawie spotkał sie z wielkim zainteresowaniem zawodników oraz kibiców. Stolicę Polski jako miejsce startu wybrało blisko sto załóg i dzięki temu fani sportów motorowych, a także motoryzacji mogli podziwiać wspaniałe, rzadko już dziś widywane modele samochodów. Było to możliwe również dzięki życzliwości władz naszej stolicy, z którymi współpraca układa się znakomicie. Prośba Automobilklubu Monako to dowód uznania i powód do dumy dla organizatorów z Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Polski. Z przyjemnością podejmiemy kolejne wyzwanie, które stanowi także znakomitą promocję Warszawy i Polski. Warto pamietać, że zawodnicy startujący w rajdach historycznych to ludzie sukcesu. Są wśród nich czynni przed laty kierowcy rajdowi, ale również architekci, lekarze, profesorowie wyższych uczelni, bankowcy czy przedstawiciele biznesu. To dzięki nim Warszawa zdecydowanie zwyciężyła w rankingu popularności miast startowych. Mam nadzieję, że podobnie będzie w przyszłym roku – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

XV Rallye Monte-Carlo Historique zostanie rozegrany w dniach 28 stycznia – 4 lutego 2012 roku, a uroczysty start z Warszawy nastąpi w niedzielę, 29 stycznia. Szczegółowy harmonogram rajdu zostanie ogłoszony w terminie późniejszym.

Dalsze informacje: www.pzm.pl i    www.automobilklubpolski.pl

Dla przypomnienia zdjęcia z tegorocznego startu

Lancia Fulvia Coupe HF 1600 1972 Eric Robreau / Miranda Dal Molin (Monaco)

Zdjęcie 1 z 46

27.01.2011 Warszawa Start do rajdu Monte Carlo Historique 2011 Start of Rally Monte Carlo Historique 2011 Lancia Fulvia Coupe HF 1600 1972 Eric Robreau / Miranda Dal Molin (Monaco)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.