Lancia Flavia „Red Carpet”

Lancia Flavia Red Carpet

Z okazji 69 festiwalu filmowego w Wenecji Lancia razem firmą Poltrona Frau wprowadziła specjalna wersje kabrioletu Lancia Flavia. W tym roku, tak jak i w kilku poprzednich Lancia jest sponsorem weneckiego festiwalu.Specjalna wersja Flavii nazywa się „Red Carpet” co ma nawiązywać do czerwonego dywanu na którym występują wszystkie gwiazdy festiwalu. Lancia jako sponsor dba o to żeby gwiazdy światowego kina mogły w luksusowych warunkach przemieszczać się podczas imprezy. A festiwal filmowy w Wenecji jest uznawany za najstarszą imprezę filmową na świecie. Pierwszy odbył się w 1932 roku i mimo nazwy nie odbywa się w Wenecji, tylko na wyspie Lido położonej w pobliżu.

Lancia Flavia Red Carpet wyróżnia się od normalnych wersji nowego kabrioletu Lancii, czerwonym skórzanym wykończeniem wnętrza, przygotowanym przez Poltrona Frau.    Samochód wyposażony jest tak jak inne wersje Flavii, czyli jest jedna wersja wszystko mająca i napędzana silnikiem o mocy 170 KM i pojemności 2,4 litra.

Warto wspomnieć że firma Poltrona Frau obchodzi w tym roku 100 rocznicę rozpoczęcia swojej działalności. Początki jej współpracy z Lancią sięgają czasów kiedy Vincenzo Lancia w latach 20-tych XX wieku  „ubierał” w skóry samochody dla ważnych klientów. Współpraca stała się głośniejsza w połowie lat 80-tych kiedy została wypuszczona do produkcji Lancia Thema 8.32 z silnikiem Ferrari, do której skórzane wnętrze było produkowane przez Poltrona Frau. Od tamtej pory wspaniałe skóry firmy z Turynu zdobią wnętrza luksusowych modeli Lancii.

 

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.