Kup replikę Stratos Zero

Lancia Stratos Zero replika

W zeszłym roku na aukcji podczas konkursu Villa d’Este został sprzedany oryginalny prototyp Stratos Zero zbudowany przez Bertone w 1970 roku.  Samochód który zaprojektował Marcello Gandini stał się legendą i wzorem do naśladowania dla wielu projektantów i budowniczych nadwozi.

Jeden z konstruktorów zainspirowanych wspaniałym projektem studia Bertone postanowił zbudować własną replikę słynnego  samochodu. Jako że nie miał pod ręką silnika i innych elementów konstrukcyjnych pochodzących z samochodu Lancia Fulvia, postanowił skorzystać z tego co było pod ręką. W ten sposób dawcą zespołu napędowego i podwozia została stara Skoda. We wnętrzu również możemy się doszukać zapożyczeń ze skody – kierownica, przełączniki itd.

Oryginalny Stratos Zero został sprzedany w maju 2011 za kwotę 761 600 euro.  Konstrukcja na bazie skody wystawiona na aukcji w serwisie eBay w tej chwili osiągnęła cenę 93 euro. Czy to może oznaczać że rynek klasyków się całkowicie załamał i nikt nie chce zapłacić godziwych pieniędzy za taki samochód?

link do aukcjiDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia Aprilia Superleggera Touring
1937 – 1947 Lancia Aprilia Carrozzeria Touring

Lancia Aprilia była pierwszym samochodem który został opracowany przy pomocy tunelu aerodynamicznego. Pierwsza prezentacja nowego modelu odbyła sie w 1936...

Wizualizacja samochodu Lancia Flavia
Nowa Lancia Thema/Flavia

Sergio Marchionne podczas dnia prasowego na targach motoryzacyjnych w Detroit przedstawił kilka informacji dotyczących przyszłości samochodów produkowanych pod marka Lancia....

Zamknij