Nowy Stratos

Lancia New Stratos

Ostatnimi czasy największe zainteresowanie w świecie motoryzacji budzi nowa odsłona Lancii Stratos. Wiemy już, że jest to pojedynczy projekt wykonany przez studio Pininfarina dla pewnego bardzo bogatego fana marki. Dzisiaj wiemy już nieco więcej i jesteśmy w posiadaniu dobrej jakości zdjęć prawdziwego samochodu!

Nowy Stratos

Obraz 1 z 10

Stratos 1

Właścicielem tego pięknego kawałka motoryzacji jest dyrektor zarządzający niemieckiej firmy Brose KG – Michael Stoschek. Bardzo prawdopodobne, że Pininfarina zdecyduje się na wyprodukowanie jeszcze kilku egzemplarzy tego samochodu. Nie jest to jednak informacja potwierdzona, a nawet jeśli tak się stanie, to zapewne tylko nieliczni będą sobie mogli pozwolić na zakup takiego samochodu. Ciekawe czy kiedyś dowiemy się ile Stoschek zapłacił za projekt i wykonanie tego zjawiskowego samochodu, który dodatkowo jest jeszcze hołdem dla legendarnej Lancii Stratos HF. Nawet jeśli nie to i tak gratulujemy pomysłu.

Jak widzicie samochód prezentuje się bardzo dobrze – klasyczne linie modelu Stratos zostały tutaj zachowane i zamknięte w nowej, bardziej nowoczesnej formie. Efekt końcowy jest oszałamiający. Jeszcze nie wiemy na jakiej bazie powstała nowa Lancia, jednak mówi się, iż pod tą oryginalną karoserią może znajdować się Ferrari F430 Scuderia z 4,3-litrowym silnikiem V8 generującym 510KM.

Póki co samochód posiada logo Lancii na przedzie, jednak nie wiadomo czy tak zostanie, gdyż nie jest to żaden oficjalny projekt. Wszystko zależy od porozumienia Pininfariny z Lancią. W kuluarach mówi się także, że prezentowany okaz nowego Stratosa pojawi się na październikowym salonie samochodowym w Paryżu.

źródło: Autokult.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia Kayak
1995 Lancia Kayak

Lancia Kayak została zaprezentowana po raz pierwszy na salonie samochodowym w Genewie w 1995 roku. Była to koncepcja nowoczesnego coupe...

Vincenzo Lancia
76 rocznica śmierci Vincenzo Lancia

Dziś przypada 76 rocznica wydarzenia które pogrążyło w smutku świat motoryzacji. 15 Lutego 1937 roku na atak serca zmarł Vincenzo...

Zamknij