Nowa Lancia Ypsilon

Nowa Lancia Ypsilon

Debiut nowej Lancii Ypsilon zbliża się dużymi krokami. Niestety wciąż nie możemy obejrzeć jak dokładnie będzie wyglądać nowy model, który będzie produkowany w fabryce Fiata w Tychach.

Nowa Lancia Ypsilon pierwotnie miała pojawić się w roku 2010, niestety ze względu na ogólnoświatowy kryzys premiera została przełożona na rok 2011. Koncern Fiat pokłada duże nadzieje w nowym modelu Lancii, producent zakłada że dzięki nowemu modelowi sprzedaż wzrośnie do 300 tys. egzemplarzy. Lancia w roku 2009 sprzedała 112 tys. samochodów. Fiat Auto Poland zapowiada roczna produkcję nowej Lancii Ypsilon na poziomie 100-120 tys aut. Samochody będą produkowane na jednej linii produkcyjnej z Fiatem 500, obecnym Fiatem Panda, Fordem Ka i Abarthem 500.

Zdjęcie z lini produkcyjnej

Inwestycje związane z uruchomieniem produkcji nowego modelu Lancii w Tychach oceniono na około 1,4 mld zł. Zmodernizowano większość wydziałów fabryki: spawalnię, lakiernię, halę montażu i in. Na linii montażowej w Tyskiej fabryce ma pojawić się około 150 nowych robotów.

Prawdopodobnie produkcja nowej Lancii Ypsilon zostanie uruchomiona wczesną wiosną 2011. Debiut razem z nowym modelem limuzyny (europejska wersja nowej generacji Chryslera 300C) zapowiadany jest na Geneva Motor Show w marcu 2011. Do tego czasu możemy jedynie oglądać wytwory grafików, którzy próbują przedstawić jak może wyglądać nowy model, oraz nieliczne zdjęcia zamaskowanych samochodów poruszających się już po drogach Polski i Włoch.

Koncepcja włoskich grafików

Zdjęcie 1 z 32

fot. www.newstreet.it

,

Jedna odpowiedź do “Nowa Lancia Ypsilon”

  1. a ja pracuję w Fiacie i wiem jak wygląda – jest śliczna. uwierzcie mi napewno Was zaskoczy, piękne mieszanki kolorów – ups, dobra juz nic nie mówię.

    wnętrze – jak w niebie naprawdę super się prezentuje nowa ypsilonka – niebawem premiera 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.