Nowa Lancia Thema/Flavia

Wizualizacja samochodu Lancia Flavia

Sergio Marchionne podczas dnia prasowego na targach motoryzacyjnych w Detroit przedstawił kilka informacji dotyczących przyszłości samochodów produkowanych pod marka Lancia. Podczas prezentacji nowego modelu Chryslera 300C powiedział że będzie on sprzedawany w europie pod Nazwą Lancia Thema.

Chrysler 300C wnętrze

Zdjęcie 14 z 14

Fot. Chrysler

Na rynek europejski nowy Chrysler zostanie lekko przebudowany, przede wszystkim zostaną zastosowane inne silniki oraz skrzynie biegów, jak również zmiany obejmą zawieszenie. Zmianom poddane zostanie również wnętrze nowej Lancii Themy dostosowując je do innych wymagań jakościowych europejskich klientów. Na zewnątrz samochody nie będą się zasadniczo różniły. W 2013 roku do palety modeli wejdzie model hybrydowy oraz 8-biegowy automat. Nie jest przewidywane wprowadzenie do produkcji modelu z nadwoziem kombi, jedynie sedan. Nowa Lancia Thema na rynku europejskim ma konkurować z BMW serii 5, oraz Audi A6.

Drugim modelem Chryslera który został zaprezentowany w Detroit był Chrysler 200. W europie ma on konkurować z BMW serii 3 i Audi A4. Model 200 ma wejść do sprzedaży na początku roku 2011, lecz Marchionne nie chciał potwierdzić informacji że będzie on sprzedawany jako Lancia Flavia.

 


Jedna odpowiedź do “Nowa Lancia Thema/Flavia”

  1. W 2012 roku pojawiła się już nowa thema, ale miło powspominać jej starsze wersje :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.