1935 Lancia Augusta Garavini

Lancia Augusta Garavini

Firma Garavini rozpoczęła swoją działalność w Turynie w 1908 roku. Założycielem był Eusebius Garavini. We wczesnych latach działalności firma łączy się z producentem luksusowych nadwozi, firmą Diatta. W wyniku działań pierwszej wojny światowej firma staje na krawędzi bankructwa.  Po wojnie firma powoli odnawia współpracę z niektórymi markami luksusowaych samochodów takich jak Isotta Fraschini, Alfa Romeo, Fiat, Bugatti.  W czasach wielkiego kryzysu firma znów przechodzi trudny okres, ale dzięki rozpoczęciu w 1930 roku produkcji kabrioletu Fiat 508 Balilla który stał się sporym sukcesem, staje na nogi. Garavini produkowała również autobusy oraz ambulansy.

Współpraca firmy Garavini z Lancią nie była nie obfitowała w dużą ilość wyprodukowanych modeli. Wyprodukowano zaledwie kilka modeli na podwoziach Lancii Lambda oraz Astura.

W 1935 roku firma wyprodukowała pojedynczy egzemplarz czteroosobowego coupe na podwoziu Lancii Augusta. Samochód kilka lat temu przeszedł gruntowną restaurację i możemy dzięki temu obecnie podziwiać sportową linię małego samochodziku Lancii.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.