Nowa Lancia Ypsilon

Nowa Lancia Ypsilon

Debiut nowej Lancii Ypsilon zbliża się dużymi krokami. Niestety wciąż nie możemy obejrzeć jak dokładnie będzie wyglądać nowy model, który będzie produkowany w fabryce Fiata w Tychach.

Nowa Lancia Ypsilon pierwotnie miała pojawić się w roku 2010, niestety ze względu na ogólnoświatowy kryzys premiera została przełożona na rok 2011. Koncern Fiat pokłada duże nadzieje w nowym modelu Lancii, producent zakłada że dzięki nowemu modelowi sprzedaż wzrośnie do 300 tys. egzemplarzy. Lancia w roku 2009 sprzedała 112 tys. samochodów. Fiat Auto Poland zapowiada roczna produkcję nowej Lancii Ypsilon na poziomie 100-120 tys aut. Samochody będą produkowane na jednej linii produkcyjnej z Fiatem 500, obecnym Fiatem Panda, Fordem Ka i Abarthem 500.

Zdjęcie z lini produkcyjnej

Inwestycje związane z uruchomieniem produkcji nowego modelu Lancii w Tychach oceniono na około 1,4 mld zł. Zmodernizowano większość wydziałów fabryki: spawalnię, lakiernię, halę montażu i in. Na linii montażowej w Tyskiej fabryce ma pojawić się około 150 nowych robotów.

Prawdopodobnie produkcja nowej Lancii Ypsilon zostanie uruchomiona wczesną wiosną 2011. Debiut razem z nowym modelem limuzyny (europejska wersja nowej generacji Chryslera 300C) zapowiadany jest na Geneva Motor Show w marcu 2011. Do tego czasu możemy jedynie oglądać wytwory grafików, którzy próbują przedstawić jak może wyglądać nowy model, oraz nieliczne zdjęcia zamaskowanych samochodów poruszających się już po drogach Polski i Włoch.

Koncepcja włoskich grafików

Obraz 1 z 32

fot. www.newstreet.it1 Komentarz do Nowa Lancia Ypsilon

  1. lolek napisał(a):

    a ja pracuję w Fiacie i wiem jak wygląda – jest śliczna. uwierzcie mi napewno Was zaskoczy, piękne mieszanki kolorów – ups, dobra juz nic nie mówię.

    wnętrze – jak w niebie naprawdę super się prezentuje nowa ypsilonka – niebawem premiera 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia Ypsilon
2011 Lancia Ypsilon

To właśnie tegoroczny genewski Salon Samochodowy był sceną światowej premiery nowej Lancii Ypsilon, małego „flagowca” tej marki, który na przestrzeni...

Vincenzo Lancia
76 rocznica śmierci Vincenzo Lancia

Dziś przypada 76 rocznica wydarzenia które pogrążyło w smutku świat motoryzacji. 15 Lutego 1937 roku na atak serca zmarł Vincenzo...

Zamknij