Lancia Thema HF?

Chrysler 300 SRT8

Od prezentacji nowego modelu Lancia Thema podczas salonu w Genewie pojawiają się plotki o możliwości powstania usportowionej wersji flagowego modelu. Czy jest możliwe powstanie Lancii Thema HF, jako europejskiej wersji Chryslera 300 SRT-8? Coraz częściej na stronach internetowych w USA pojawiają się zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy Chryslera 300 SRT-8. Nowy Chrysler który prawdopodobnie prawdopodobnie zaprezentowany na salonie samochodowym w Nowym Yorku, jako model 2012. SRT-8, podobnie jak modele Dodge Challenger SRT-8 napędzany będzie silnikiem Hemi V8 o pojemności 6.4 litra i mocy 465 KM, oraz maksymalnym momencie obrotowym 640 Nm. Samochód ma być wyposażony w automatyczną 8 biegową skrzynię biegów. Układ napędowy pozwoli na uzyskanie prędkości maksymalnej 280 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 5 sekund.

Czy nowy model będzie dostępny w europie jak Lancia Thema HF? W tej chwili jeszcze tego nie wiadomo. Ale mógłby to być spadkobierca Lancii Thema 8.32. Teraz możemy jedynie pooglądać zdjęcia zamaskowanego Chryslera 300 SRT-8.

Chrysler 300 SRT-8

żródła: blogs.insideline.com, news.ultimatestreet.com, www.allaguida.it1 Komentarz do Lancia Thema HF?

  1. motozubr napisał(a):

    Dobrze by było gdyby Lancia wypuściła kolejny ciekawy model i zyskała jeszcze więcej klientów. Thema HF na pewno wprowadziłaby zamieszanie na rynku. Takich aut potrzeba na naszych ulicach bo jak na razie jest strasznie nudno i szaro a włoskie marki takie jak Lancia czy Alfa Romeo wprowadzają ciekawe urozmaicenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Stoisko Lancii na salonie w Genewie
Lancia na salonie w Genewie. Galeria zdjęć

Tegoroczny salon samochodowy w Genewie został już otwarty dla publiczności. Lancia na swoim stoisku wystawiła kilka nowości. Są to właściwie...

Ilkka Kivimäki i Markku Alén na mecie rajdu 1000 jezior 1988
Markku Alén

Markku Alén (ur. 15 lutego 1951 w Helsinkach) – fiński kierowca rajdowy. Jest rekordzistą pod względem wygranych odcinków specjalnych (774)...

Zamknij