Lancia Thema HF?

Chrysler 300 SRT8

Od prezentacji nowego modelu Lancia Thema podczas salonu w Genewie pojawiają się plotki o możliwości powstania usportowionej wersji flagowego modelu. Czy jest możliwe powstanie Lancii Thema HF, jako europejskiej wersji Chryslera 300 SRT-8? Coraz częściej na stronach internetowych w USA pojawiają się zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy Chryslera 300 SRT-8. Nowy Chrysler który prawdopodobnie prawdopodobnie zaprezentowany na salonie samochodowym w Nowym Yorku, jako model 2012. SRT-8, podobnie jak modele Dodge Challenger SRT-8 napędzany będzie silnikiem Hemi V8 o pojemności 6.4 litra i mocy 465 KM, oraz maksymalnym momencie obrotowym 640 Nm. Samochód ma być wyposażony w automatyczną 8 biegową skrzynię biegów. Układ napędowy pozwoli na uzyskanie prędkości maksymalnej 280 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 5 sekund.

Czy nowy model będzie dostępny w europie jak Lancia Thema HF? W tej chwili jeszcze tego nie wiadomo. Ale mógłby to być spadkobierca Lancii Thema 8.32. Teraz możemy jedynie pooglądać zdjęcia zamaskowanego Chryslera 300 SRT-8.

Chrysler 300 SRT-8

żródła: blogs.insideline.com, news.ultimatestreet.com, www.allaguida.it1 Komentarz do Lancia Thema HF?

  1. motozubr napisał(a):

    Dobrze by było gdyby Lancia wypuściła kolejny ciekawy model i zyskała jeszcze więcej klientów. Thema HF na pewno wprowadziłaby zamieszanie na rynku. Takich aut potrzeba na naszych ulicach bo jak na razie jest strasznie nudno i szaro a włoskie marki takie jak Lancia czy Alfa Romeo wprowadzają ciekawe urozmaicenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia 037, Lancia Delta, Lancia Ypsilon
Ważne rocznice Lancii cz.3

Dziś trzecia i ostatnia część ważnych rocznic firmy Lancia przypadających w tym roku. Wszystkie te rocznice przypadły już za czasów...

Lancia Delta na planie filmowym
Nowa Lancia Delta na planie filmowym

Od 10 kwietnia rusza nowa kampania reklamowa Lancii Delta we Włoszech. 16 i 17 kwietnia podczas dni otwartych zaprezentowany zostanie...

Zamknij