Lancia na salonie w Genewie 2013

Lancia Ypsilon MOMODESIGN i Lancia Delta MOMODESIGN

Za kilka dni po raz 83 rozpoczną się targi motoryzacyjne w Genewie. Lancia jak w latach poprzednich prezentować będzie modele produkowane wspólnie z Chryslerem. Nie zabraknie również nowości.

Na stoisku Lancii zobaczymy wszystkie obecnie produkowane modele. O ile w przypadku modeli mających swoje korzenie w ameryce nie zobaczymy zbyt wielu nowości, to jeśli chodzi o dwa modele produkowanych w europie jest troszkę lepiej. We współpracy z firmą MOMODESIGN, Lancia przedstawi dwa modele które już w marcu mają pojawić się w salonach.

Lancia Delta S MOMODESIGN zaprezentowana zostanie z najmocniejszym silnikiem 1,9 TwinTurbo Multijet o mocy 190 KM, który umożliwia rozwinięcie predkości maksymalnej 222 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy. Delta zaprezentowana zostanie w dwukolorowym malowaniu, szary antracyt z czarnym dachem.

Lancia Ypsilon Elefantino
Galeria zdjęć

Lancia Ypsilon MOMODESIGN którą będziemy mogli zobaczyć w Genewie wyposażona zostanie w silnik Fire EVO II o pojemności 1,2 litra oraz mocy 69 KM. Tutaj również samochód zostanie zaprezentowany w dwukolorowym malowaniu, tym razem jest to szafirowy niebieski w połączeniu z czarnym matem.

Lancia Delta i Lancia Ypsilon w wersji MOMODESIGN będą gwiazdami stoiska Lancii, ale na tym nie koniec nowości. Oprócz dwóch usportowionych modeli zaprezentowana zostanie również Lancia Ypsilon Elefantino, z charakterystycznym słonikiem będącym od 1953 roku znakiem zespołu wyścigowego Lancii i występującego później w modelach HF. Ostatnim modelem występującym w wersji Elefantino była Lancia Y produkowana w latach 1997-2003.

Oczywiście zaprezentowane zostaną również większe modele Flavia, Thema oraz Voyager. Ale tutaj zbyt wielu nowości nie dostrzeżemy. Lancia Voyager zostanie zaprezentowana w kolorze „Maximum Steel Metallic”, wyposażona w silnik turbo diesel common rail o pojemności 2,8 litra i mocy 178 KM połączony z 6 biegową skrzynią automatyczną. Bedzie to debiut tego modelu w Genewie. Lancia Thema Platinum zostanie zaprezentowana w szarym kolorze „Granite Crystal”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.