Chrysler 700C – następca Lancii Voyager?

Chrysler 700C Concept

Na odbywających się właśnie targach motoryzacyjnych w Detroit na stoisku Chryslera zaprezentowano ciekawy koncept. Chrysler 700C pojawił się na wystawie trochę z zaskoczenia. Nie zapowiadano wcześniej ze są prowadzone prace nad nowym modelem minivana. Patrick Hespen z Chryslera przyznaje że decyzja o wystawieniu samochodu została podjęta w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Samochód jest przygotowywany przez studio projektowe, prawdopodobnie jako następca dla obecnie produkowanych samochodów Chrysler Town&Country i Lancia Voyager. Sergio Marchionne zaproponował żeby projekt wystawić na targach sprawdzając reakcję publiczności i fachowców na nowy samochód. Chrysler nie podaje żadnych informacji o wymiarach ani osiągach z prostej przyczyny, samochód nie ma nawet układu napędowego.

Czy tak wygląda owoc zapowiadanego przez Fiata nowego układu polegającego na wspólnym projektowaniu samochodów dla rynku europejskiego i amerykańskiego? Być może tak. Po dokładniejszym przyjrzeniu się możemy dopatrzeć się nawiązań stylistycznych chociażby do Lancii Delta. Grill tego conceptu również wygląda lżej niż w obecnie produkowanych modelach Chryslera i bardziej pasuje do samochodów Lancii. Sylwetka samochodu również wygląda na lżejszą niż obecne modele Chrysler Town&Country i Lancia Voyager. Przedstawiciele Chryslera zapowiadają żeby nie sugerować się wyglądem tego pojazdu gdyż jest to jeden ze wstępnych projektów i do produkcji jeszcze dużo brakuje.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.