Nowe modele Lancii na 81 salonie w Genewie

Lancia Ypsilon wnętrze

Na 81 salonie motoryzacyjnym w Genewie Lancia zaprezentuje długo oczekiwane modele. Oficjalna strona Lancii zaprezentowała zdjęcia nowych Lancii Ypsilon, Thema i Grand Voyager oraz Delta po face liftingu.

Po roku od połączenia marek Lancia i Chrysler, koncern Fiata na targach Genewskich prezentuje nowa gamę modeli które będą produkowane i sprzedawane razem pod tymi dwiema markami na różnych rynkach. Nowe modele zaprezentowane na Geneva International Motor Show to Nowa Lancia Ypsilon, nowa Thema i nowy van Grand Voyager, dodatkowo uzupełnione o nowy model koncepcyjny Lancia Flavia i Lancia Flavia Cabrio.

Nowa Lancia Ypsilon występuje po raz pierwszy tylko jako model pięciodrzwiowy. Będzie miała 3,8 m długości. Zastosowano tam również wiele nowinek technicznych zaczynając od nowych silników z technologiami TwinAir, MultiJet II oraz Start&Stop. Na targach zostanie wystawiony model z silnikiem wysokoprężnym 1.3 MultiJet o mocy 95 KM, oraz benzynowy TwinAir o pojemności 0.9 litra i mocy 85 KM dodatkowo wyposażony  w automatyczna skrzynię biegów DFN. samochody które będą zaprezentowane w Genewie będą też wyposażone m.in. w automatyczna klimatyzację, tempomat, radio CD-MP3 sterowane z kierownicy, reflektory ksenonowe, czujniki zmierzchu, deszczu i parkowania, panoramiczny dach oraz nowy system nawigacji “Blue & Me – TomTom LIVE”.  Nowy Ypsilon będzie dostępny w salonach od czerwca, a na wyspach brytyjskich od września pod marka Chrysler.

Nowa Lancia Ypsilon 2011

Nowa Lancia Ypsilon 2011

Nowa Lancia Ypsilon 2011

Nowa Lancia Ypsilon 2011 środek

Nowa Thema zostanie zaprezentowana z amerykańskim benzynowym silnikiem 3,6 litra i mocy 292 KM, oraz włoskie turbodiesle 3.0 litra V6 o mocach 190 i 224 KM. Wyposażona będzie w kilka nowych funkcji takich jak elektrycznie sterowany dach panoramiczny, kamera cofania, nawigacja z monitorem o przekątnej 8,4 cala i skórzane wnętrze spod znaku Poltrona Frau. Thema ma pojawić się od października w europejskich salonach marki.

Nowa Lancia Thema

Trzecim nowym modelem marki Lancia będzie Grand Voyager, zastępujący Lancie Phedra. Zaprezentowany zostanie z silnikiem benzynowym 3,6 litra i mocy 283 KM.

Lancia Grand VoyagerDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia Thema
2011 Lancia Thema i Voyager

Długo oczekiwane wejście do sprzedaży nowych modeli Lancii Thema i Voyager coraz bliżej. Lancia zaprezentowała nowe modele przedstawicielom międzynarodowej prasy...

Lancia Aprilia Lombardi
Lancia Aprilia Lombardi “Woody” 1948

W 1948 roku powstała jedna z wielu nietypowych Lancii Aprilia. Na zamówienie Marchese Antinori, bogacza z Firenze, firma założona rok...

Zamknij