Lancia New Stratos – produkcji nie będzie

Lancia New Stratos

Niestety złe wieści od producenta samochodu New – Stratos. Jak poinformował na swojej stronie internetowej www.new-stratos.com nie dojdzie do wcześniej zapowiadanej produkcji nowego wcielenia stratosa.

Projekt zablokował CEO Ferrari – Amadeo Felisa. Mimo że Stratos jest budowany na podwoziu i podzespołach starszych modeli Ferrari 360 lub 430. Jak podkreślają producenci nie jest konkurencją dla bieżącego modelu 458. Zabroniono również wszystkim firmom współpracującym z Ferrari teraz i w przyszłości produkcji tego samochodu.

Producenci prowadzili rozmowy z innymi firmami mogącymi podjąć się budowy. Jednak nawet posiadając dokumentację studia Pininfarina dotyczącą tego modelu produkcja nie byłaby możliwa, bez wiedzy osób które zajmowały się budową prototypu. A z pewnością nie byłoby możliwe uzyskanie odpowiednio wysokiej jakości produktu finalnego.

50 osób które wstępnie wyraziły zainteresowanie samochodem New – Stratos, będą mogły niestety tylko oglądać jedyny egzemplarz wyprodukowany w studiu Pininfarina. Na szczęście właściciel i inicjator budowy Michael Stoschek zapowiada że samochód nie będzie stał bezczynnie w garażu, tylko brał udział w duzej liczbie imprez związanych z motoryzacją.

Czarna Lancia Stratos jest obecnie przebudowywana w celu podkreślenia szczegółów, które łączą ją z pierwowzorem z lat 70-tych.

Podobno Renault rozważa budowę nowego wcielenia Alpine A110. Przy obecnej tendencji do chwalenia się przez producentów swoją chlubną przeszłością i powrotów do budowania samochodów będących 30 – 40 lat temu jeżdżącymi legendami, może doczekamy się takiego samochodu pod marką Lancia. W końcu Lancia miała się czym pochwalić.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Nowa Lancia Ypsilon
Nowa Lancia Ypsilon

Debiut nowej Lancii Ypsilon zbliża się dużymi krokami. Niestety wciąż nie możemy obejrzeć jak dokładnie będzie wyglądać nowy model, który...

Lancia Stratos Zero replika
Kup replikę Stratos Zero

W zeszłym roku na aukcji podczas konkursu Villa d’Este został sprzedany oryginalny prototyp Stratos Zero zbudowany przez Bertone w 1970 roku....

Zamknij