Lancia New Stratos – produkcji nie będzie

Lancia New Stratos

Niestety złe wieści od producenta samochodu New – Stratos. Jak poinformował na swojej stronie internetowej www.new-stratos.com nie dojdzie do wcześniej zapowiadanej produkcji nowego wcielenia stratosa.

Projekt zablokował CEO Ferrari – Amadeo Felisa. Mimo że Stratos jest budowany na podwoziu i podzespołach starszych modeli Ferrari 360 lub 430. Jak podkreślają producenci nie jest konkurencją dla bieżącego modelu 458. Zabroniono również wszystkim firmom współpracującym z Ferrari teraz i w przyszłości produkcji tego samochodu.

Producenci prowadzili rozmowy z innymi firmami mogącymi podjąć się budowy. Jednak nawet posiadając dokumentację studia Pininfarina dotyczącą tego modelu produkcja nie byłaby możliwa, bez wiedzy osób które zajmowały się budową prototypu. A z pewnością nie byłoby możliwe uzyskanie odpowiednio wysokiej jakości produktu finalnego.

50 osób które wstępnie wyraziły zainteresowanie samochodem New – Stratos, będą mogły niestety tylko oglądać jedyny egzemplarz wyprodukowany w studiu Pininfarina. Na szczęście właściciel i inicjator budowy Michael Stoschek zapowiada że samochód nie będzie stał bezczynnie w garażu, tylko brał udział w duzej liczbie imprez związanych z motoryzacją.

Czarna Lancia Stratos jest obecnie przebudowywana w celu podkreślenia szczegółów, które łączą ją z pierwowzorem z lat 70-tych.

Podobno Renault rozważa budowę nowego wcielenia Alpine A110. Przy obecnej tendencji do chwalenia się przez producentów swoją chlubną przeszłością i powrotów do budowania samochodów będących 30 – 40 lat temu jeżdżącymi legendami, może doczekamy się takiego samochodu pod marką Lancia. W końcu Lancia miała się czym pochwalić.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia Lambda Mille Miglia
Lancia wygrywa Mille Miglia 2014

Tegoroczna edycja wyścigu Mille Miglia 2014 dobiegła końca. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga startująca na samochodzie Lancia Lambda tipo 221...

Lancia Stratos odnaleziona w 1990 roku w Kenii
Lancia Stratos odnaleziona po latach

Czy Lancia Stratos, samochód którego wartość można szacować średnio na ponad ćwierć miliona euro, o ile taki egzemplarz trafi się...

Zamknij