Lancia na salonie w Genewie 2013

Lancia Ypsilon MOMODESIGN i Lancia Delta MOMODESIGN

Za kilka dni po raz 83 rozpoczną się targi motoryzacyjne w Genewie. Lancia jak w latach poprzednich prezentować będzie modele produkowane wspólnie z Chryslerem. Nie zabraknie również nowości.

Na stoisku Lancii zobaczymy wszystkie obecnie produkowane modele. O ile w przypadku modeli mających swoje korzenie w ameryce nie zobaczymy zbyt wielu nowości, to jeśli chodzi o dwa modele produkowanych w europie jest troszkę lepiej. We współpracy z firmą MOMODESIGN, Lancia przedstawi dwa modele które już w marcu mają pojawić się w salonach.

Lancia Delta S MOMODESIGN zaprezentowana zostanie z najmocniejszym silnikiem 1,9 TwinTurbo Multijet o mocy 190 KM, który umożliwia rozwinięcie predkości maksymalnej 222 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy. Delta zaprezentowana zostanie w dwukolorowym malowaniu, szary antracyt z czarnym dachem.

Lancia Ypsilon MOMODESIGN którą będziemy mogli zobaczyć w Genewie wyposażona zostanie w silnik Fire EVO II o pojemności 1,2 litra oraz mocy 69 KM. Tutaj również samochód zostanie zaprezentowany w dwukolorowym malowaniu, tym razem jest to szafirowy niebieski w połączeniu z czarnym matem.

Lancia Delta i Lancia Ypsilon w wersji MOMODESIGN będą gwiazdami stoiska Lancii, ale na tym nie koniec nowości. Oprócz dwóch usportowionych modeli zaprezentowana zostanie również Lancia Ypsilon Elefantino, z charakterystycznym słonikiem będącym od 1953 roku znakiem zespołu wyścigowego Lancii i występującego później w modelach HF. Ostatnim modelem występującym w wersji Elefantino była Lancia Y produkowana w latach 1997-2003.

Oczywiście zaprezentowane zostaną również większe modele Flavia, Thema oraz Voyager. Ale tutaj zbyt wielu nowości nie dostrzeżemy. Lancia Voyager zostanie zaprezentowana w kolorze “Maximum Steel Metallic”, wyposażona w silnik turbo diesel common rail o pojemności 2,8 litra i mocy 178 KM połączony z 6 biegową skrzynią automatyczną. Bedzie to debiut tego modelu w Genewie. Lancia Thema Platinum zostanie zaprezentowana w szarym kolorze “Granite Crystal”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Bertone Stratos Zero
Lancia Startos Zero HF i Lancia Sibilo sprzedane

W sobote podczas konkursu elegancjii Villa d'Este odbyła się licytacja na której dom aukcyjny RM Auctions wystawił na sprzedaż część...

Bertone Stratos Zero
Stratos Zero do kupienia na aukcji RM Auctions

Oryginalny prototyp Bertone Stratos Zero zostanie wystawiony na sprzedaż. Podczas  Concorso d'Eleganza Villa d'Este dom aukcyjny RM Auctions został ogłoszony...

Zamknij