1935 Lancia Augusta Garavini

Lancia Augusta Garavini

Firma Garavini rozpoczęła swoją działalność w Turynie w 1908 roku. Założycielem był Eusebius Garavini. We wczesnych latach działalności firma łączy się z producentem luksusowych nadwozi, firmą Diatta. W wyniku działań pierwszej wojny światowej firma staje na krawędzi bankructwa.  Po wojnie firma powoli odnawia współpracę z niektórymi markami luksusowaych samochodów takich jak Isotta Fraschini, Alfa Romeo, Fiat, Bugatti.  W czasach wielkiego kryzysu firma znów przechodzi trudny okres, ale dzięki rozpoczęciu w 1930 roku produkcji kabrioletu Fiat 508 Balilla który stał się sporym sukcesem, staje na nogi. Garavini produkowała również autobusy oraz ambulansy.

Współpraca firmy Garavini z Lancią nie była nie obfitowała w dużą ilość wyprodukowanych modeli. Wyprodukowano zaledwie kilka modeli na podwoziach Lancii Lambda oraz Astura.

W 1935 roku firma wyprodukowała pojedynczy egzemplarz czteroosobowego coupe na podwoziu Lancii Augusta. Samochód kilka lat temu przeszedł gruntowną restaurację i możemy dzięki temu obecnie podziwiać sportową linię małego samochodziku Lancii.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • RSS
  • Facebook
Przeczytaj inne:
Lancia Aurelia B53 Allemano
1952 Lancia Aurelia B53 Coupe Allemano

W 1952 roku Lancia od dwóch lat produkowała model Aurelia w wersji podstawowej, czyli model B10/B21. Jednak firma cały czas...

1980 Lancia Medusa
1980 Lancia Medusa

Lancia Medusa została zaprezentowana po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Turynie w 1980 roku. W pełni funkcjonalny samochód został...

Zamknij